STOK SAYIM

2007 yılında sayım ve danışmanlık faaliyetlerine başlamış olan firmamız, Konto Sayım ve Envanter Hizmetleri Tic.Ltd.Şti. adıyla, faaliyetlerini devam etmektedir.

Müşterilerimiz hem sayımı izlemekte olup gerek gördüklerinde anlık olarak raporları da temin edebilmektedirler.

Yurt içi ve yurt dışı sayımlarımızın tümünde, M3 Mobile Smart Kablosuz veri iletişimi sağlayan el terminalleri kullanılmakta ve veri iletişimi,yapılacak sayım için geçici bir ağ üzerinden kablosuz olarak anlık gerçekleştirilmektedir. Bu sayede mağaza/depo yetkilisi, sayımı bilgisayar ekranından on-line olarak takip edebilmektedir. Gerekli görüldüğü takdirde anında müdahele imkanı sunan bu sistem, sayımların sıfır hata ile bitirilmesiyle sonuçlandırılmaktadır.

Ek olarak 2017 yılı itibari ile Android işletim sistemli Dsic DS5 cihazların kullanımına da geçilmiştir. Tamamen online ortamda sayım gerçekleştirilmekte olup; Müşterilerimizin de merkezi olarak sayımları anlık olarak izlemesine imkan tanımaktayız. Müşterilerimiz hem sayımı izlemekte olup gerek gördüklerinde anlık olarak raporları da temin edebilmektedirler.

Sayım İşleyiş Prosedürü

Sayımlarımıza başlamadan öncelikle sayılacak mağazaların ürün detayları, ürün adetleri ve mağazanın fiziki durumuna göre kullanılacak personel sayısı belirlenir. Bu tespite istinaden teklif hazırlanarak firmaya sunulur.

  • Firma tarafından sistemlerinde bulunan tüm stok kartları bilgisinin Excel formatında (stok kodu–barkod–stok adı vs.) olacak şekilde tarafımıza gönderilmesi gerekir..
  • Sayım yapılacak mağazanın sayım öncesinde gerekli düzenin sağlanması, barkodu olmayan ürün olup olmadığının kontrolü yapılarak var ise eksiklerin tamamlanması gerekmektedir.
  • Gelmiş olan firmaya ait stok kartı bilgileri sayımda kullanılacak olan PDA (El terminali) lara yüklenerek kayıtlı olan barkodlar dışında bir barkodun sayılması engellenecektir.
  • Sayım için mağazaya gelindiğinde ilk olarak Supervisor tarafından mağaza için yanında bulunan lokasyon etiketini kullanarak lokasyonlara bölünerek daha rahat ve hatasız sayım olanağı sağlanacaktır.
  • Lokasyonlara bölünmüş mağaza, sayım personellerimiz tarafından ( mümkün ise mağaza personeli ile eşleştirilerek, değil ise sayımı tek başına zor olacak bölgelerde eşleşerek) PDA lar ile barkod okutularak sayılacaktır.
  • Sayılan her lokasyon bilgisi tarafımızdan mağaza içine kurmuş olduğumuz modem yardımıyla Wi-fi bağlantısı ile bilgisayarımıza aktarımı sağlanacak ve tüm lokasyonlar bitene kadar sayım işlemi devam edecektir.
  • Tüm lokasyonların sayımının bitmesi ve sayılan bu lokasyonların doğruluğunun mağaza müdürü tarafından onaylanması ardından, sayım sonucuna istinaden hazırlanacak olan tutanak Supervisor, mağaza müdürü ve varise firma merkez sorumlusu tarafından imza altına alınarak sayım sonlandırılır.
  • Sayım sonucu, firmanın istemiş olduğu formata uygun olarak ( Excel , Txt , Csv vs. ) verilecektir.

Biz Sizi Arayalım

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve sorularınız için bize ulaşın

Stok Sayım

Yurt içi ve yurt dışı sayımlarımızın tümünde, M3 Mobile Smart Kablosuz veri iletişimi sağlayan el terminalleri kullanılmaktadır.

Demirbaş Sayım

ağınık yapılarda ve büyük kurumlarda demirbaşların sayılması ve raporlanabilir hale gelmesi için uzman işgücü ve tecrübe

Konto Depolama

Konto depolama, İSO, HACCP, TSE ve İŞ GÜVENLİĞİ standartlarına göre depolama, yada istenilen bir programla entegre depo çözümleri sağlar.